rys 10

RZECZY PIĘKNE Ubiór, tkanina, metal, meble, szkło, ceramika etc. Międzynarodowa Konferencja na UKSW, 18-19 maja 2016

Zapraszamy na drugą ogólnopolską i pierwszą międzynarodową konferencję organizowaną przez Katedrę Kultury Artystycznej UKSW we współpracy z Katedrą Muzeologii  UKSW w dniach 18 - 19 maja 2016 roku. Miejsce obrad UKSW w Warszawie ul. Wóycickiego 1/3 bud. 23.

Czytaj więcej...

WERONIKA SURMA Wystawa pt. „Mapy ciał”

Prace przedstawione w ramach wystawy pt. „Mapy ciał” to kilkanaście obrazów ceramicznych powstałych w ramach stypendium twórczego MKiDN na rok 2015 oraz kilkanaście wybranych obrazów powstałych w latach 2014 -2011. Prezentowane prace łączy temat figury ludzkiej przedstawionej w rozmaitych układach i ujęciach. Prace te wyrażają subiektywną fascynację ludzkim ciałem oraz doskonale pokazują piękno ukryte w każdym jego zakątku, nawiązując do szeroko pojętej cielesności.

Czytaj więcej...

KONKURS KOŁO NA PROJEKT ŁAZIENKI 2016

10 marca 2016 r. rozpoczyna się konkurs na projekt koncepcyjny toalety publicznej w Płocku. Jest to 18-ta edycja konkursu organizowanego przez markę KOŁO, w którym uczestnicy będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 000 zł. Partnerem konkursu jest Urząd Miasta Płock. Miasto wyraziło chęć budowy toalety wg. projektu konkursowego, któremu w czerwcu 2016 r. zostanie przyznana nagroda główna.

Czytaj więcej...

"RAKU 3 WERSJE", wernisaż i wystawa

"RAKU 3 WERSJE" to wystawa trojga artystów: Artema Dmytrenko, Doroty Gobieckiej-Grosz i Pauliny Gobieckiej. Jest ona efektem ich wspólnej rocznej pracy w ramach projektu  "Sensory Garden of Ceramics" w ramach Wolontariatu Europejskiego realizowanego w Fundacji Ogród Ceramiki. Podczas trwania projektu kilkakrotnie wspólnie wypalali ceramikę w technice RAKU i naked RAKU.

Czytaj więcej...

CIĄGLE W DRODZE Marita Benke-Gajda wystawa z okazji 35-lecia pracy twórczej

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy rzeźby w ceramice i rysunku 23 stycznia 2016 roku (sobota), o godz. 12.00 w salach przy ul. Długiej 13, wystawa czynna do 21 lutego 2016 roku.

Czytaj więcej...

Pogłos wystawa meksykańskiej artystki Valerii Florescano

Najnowsza wystawa w galerii SiC! BWA Wrocław zaprezentuje prace Valerii Florescano, która odwołuje się do skomplikowanej historii Meksyku. Zobaczymy piękne obiekty artystyczne wykorzystujące szkło, drewno i ceramikę, nie zabraknie też prac wideo.

Czytaj więcej...

Stanisław Brach "Przestrzeń Geometrii", 16.12.15-03.01.16

Ceramika jest jedną z najstarszych sztuk plastycznych, jakie stworzył człowiek. Historia materiału ceramicznego wiąże się ściśle z historią ludzkości. Kreatywność człowieka popchnęła go do poszukiwań i rozwoju tego materiału, a łatwość posługiwania się gliną prowadziła do coraz to nowych odkryć i doświadczeń. Jednym z nich, na samym początku, na pewno był związek pomiędzy gliną a ogniem. Dopiero to doświadczenie uświadomiło człowiekowi, w jaki sposób może wykorzystać ten materiał.

Czytaj więcej...

Fajans Pomorski w XVIII wieku, Muzeum Narodowe w Gdańsku

Muzeum Narodowe w Gdańsku zakupiło do swoich zbiorów ceramiki osiemnastowieczne fajanse - dwa talerze z gdańskiego warsztatu oraz 5-częściowy garnitur waz z Delft. Ten cenny nabytek został sfinansowany ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego w 2015 roku w ramach programu „Kolekcje – priorytet 4 – Kolekcje muzealne”.

Czytaj więcej...

"Play with Glass” – Europejski Festiwal Szkła 12.10.2015 – 18.10.2015

„Szkło i Ceramika” jest patronem medialnym czwartej edycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass”. Celem organizatorów jest pokazanie festiwalowej publiczności to, jak niezwykle różnorodna jest sztuka wykonana ze szkła. Przygotowywane każdego roku wystawy zaskakują i zachwycają widzów realizacjami artystów z Polski i ze świata. Przemyślany cykl wydarzeń towarzyszących przypomni mieszkańcom Wrocławia i gościom festiwalu o bogatej rodzimej tradycji szklarskiej.

Czytaj więcej...

Festiwal Słoików Świata, 25-27.09.2015

Szkło i Ceramika po raz kolejny objęło patronatem drugą już edycję Festiwalu Słoików Świata. Wydarzenie zaplanowane jest na dni od 25-27 września 2015 r. Dwa tygodnie przed festiwalem odbędzie się również uroczystość otwarcia Muzeum Słoików Świata, 4 września br. o godz. 14.00 w Muzeum Techniki i Przemysłu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Czytaj więcej...

Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie, Warsaw Build 2015

Po raz kolejny Czasopismo SiC objęło patronatem medialnym Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie.  Warsaw Build to miejsce spotkań face-to-face dla architektów, producentów, firm budowlanych, dystrybutorów oraz profesjonalistów z branży! To jedyne międzynarodowe targi budowlano-wnętrzarskie w regionie, które przyciągają wystawców i odwiedzających z 35 państw.

Czytaj więcej...

Barbara Idzikowska, "Śpiąca...", 27 czerwca do 9 sierpnia 2015, Muzeum Karkonowskie w Jeleniej Górze

Wystawa Barbary Idzikowskiej Śpiąca... prezentowana w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze to wynik rezydencji artystycznych wrocławskiej artystki w 2013 roku w Stanach Zjednoczonych - w The John Michael Kohler Arts Center w stanie Wisconsin  oraz w The Studio of The Corning Museum of Glass w stanie New York.

Czytaj więcej...

Vladimir Klein, Szkło, 27 czerwca do 9 sierpnia 2015, Muzeum Karkonowskie w Jeleniej Górze

Dyrektor Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze Gabriela Zawiła serdecznie zaprasza na wystawę Vladimira Kleina Szkło która odbędzie się dnia 27 czerwca (sobota) o godzinie 12.00 w siedzibie głównej Muzeum przy ul. Jana Matejki 28 w Jeleniej Górze i potrwa do 9 sierpnia 2015

Czytaj więcej...

X Konferencja Polskiego Towarzystwa Ceramicznego, Zakopane 17-20 września 2015

Nauka i technologia materiałów ceramicznych (ceramika tradycyjna i zaawansowana, szkło, emalie, materiały ogniotrwałe, mineralne materiały wiążące, ceramika budowlana, materiały dla elektroniki, surowce ceramiczne, materiały ceramiczne w ochronie środowiska, recycling materiałów ceramicznych, materiały ścierne, i in.).

Czytaj więcej...

Łysogórski eksperyment. Ceramika dla architektury, Tarnów 28.06-23.08.15

Wystawa jest szeroką prezentacją fenomenu ceramiki architektonicznej tworzonej w małopolskiej wsi Łysa Góra, gdzie działała Spółdzielnia „Kamionka” założona w 1947 roku. Po raz pierwszy ceramika z Łysej Góry znalazła się w architekturze w 1952 roku — ściany barów w warszawskiej Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej (MDM) pokryte zostały około 12.000 kafelków o malowanych rożkiem dekoracjach.

Czytaj więcej...

VIII Festiwal Wysokich Temperatur, 19-21.06 2015 "Nie ma sztuki bez ognia".

Już 19 czerwca startuje kolejna, ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Wysokich Temperatur, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest to jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której twórcy - mistrzowie pracy z ogniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę „od kuchni”.

Czytaj więcej...

MALARSTWO, RYSUNEK I CERAMIKA POLSKA XX WIEKU ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Pile

Kolekcja malarstwa polskiego XX w. liczy kilkadziesiąt pozycji. Obok znanych w kraju twórców: Juliusza Fałata, Henryka Siemiradzkiego, Jana Styki, Franciszka Żmurki i Alfreda Lenicy prezentujemy prace malarskie mniej znanych, ale znakomitych artystów: Stanisława Kamockiego, Wacława Dyzmańskiego, Władysława Roguskiego, Juliusza Kędziory i Stanisława Mrowińskiego. Na wystawie nie zabrakło także pilskich twórców: Andrzeja Tomaszewskiego i Mikołaja Sobolewskiego.

Czytaj więcej...

Beata Stankiewicz-Szczerbik. Kilka portretów emocjonalnych

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Beaty Stankiewicz-Szczerbik Kilka portretów emocjonalnych, który odbędzie się w sobotę (16.05), o godz. 18.00, w sali wystaw czasowych Centrum Dziedzictwa Szkła. Wstęp bezpłatny.

Czytaj więcej...

"Dwie kobiety z Psem" - Małgorzata Dajewska, Marzena Krzemińska i Mariusz Łabiński w Galerii Lipowa 3

„Dwie kobiety z Psem” to wystawa prezentująca prace Małgorzaty Dajewskiej, Marzeny Krzemińskiej-Baluch i Mariusza Łabińskiego, tytułowego Psa – artystów związanych z Wydziałem Ceramiki i Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Łączy ich wspólna praca i wspólna pasja, jaką jest szkło. Materiał trudny w obróbce, wymagający, bezkompromisowy, stawiający przed próbującym go ujarzmić artystą coraz to nowe wyzwania i z tego też powodu dający wiele satysfakcji.

Czytaj więcej...

"Wypalony Studium Postaci” Poznań, Teatr Animacji, 21 kwietnia godz 19:00

Słowo „wypalony”. Piotr podzielił się nim ze mną. Zaczęliśmy rozmawiać, szukać, marzyć, tworzyć. Spotkanie rzeźbiarza z reżyserem zaowocowało „Wypalonym - studium postaci”. Jak określić ten twór? To projekt łączący nierozerwalnie spektakl teatralny z wernisażem.

Czytaj więcej...

"Ceramika i szkło w sztuce. Sztuka w ceramice i szkle”, Wrocław, 7-9 października 2015

Ośrodek Badań nad Kulturą Późnego Antyku i Wczesnego Średniowiecza IAE PAN oraz Katedra Konserwacji i Restauracji Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu zapraszają do udziału w Drugim Międzynarodowym Sympozjum Ceramiki i Szkła OSTRAKON, pt.: "Ceramika i szkło w sztuce. Sztuka w ceramice i szkle” Wrocław, 7-9 października 2015.

Czytaj więcej...

ECCE HOMO – wystawa prac Stacha Bracha, 6 lutego – 11 kwietnia 2015 r., Galeria Lipowa 3, Kraków

Twórczość Stanisława Bracha można opisywać na wiele sposobów. Można mówić o pełnej surowego wyrazu formie, można mówić o przestrzeni, którą Artysta anektuje poprzez wprowadzanie do kompozycji ażurów. O wyczuciu materiału, o doskonałym opanowaniu techniki. Ale prace Stanisława Bracha to także odzwierciedlenie ludzkiego losu.

Czytaj więcej...

Słynne jak stempelki… Bolesławiecka ceramika artystyczna z XVIII i XIX wieku w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, 15 listopada - 21 grudnia 2014

15 listopada 2014 r. w bolesławieckim Muzeum Ceramiki odbędzie się otwarcie wystawy „Bolesławiecka ceramika artystyczna w XVIII i XIX w. Wybrane typy dekoracji w zbiorach polskich, czeskich i niemieckich.”. Na ekspozycji pokazane zostaną dzbany żeberkowane tzw. „melony” oraz pokryte brązowym szkliwem naczynia zdobione plastycznymi nakładkami. Jest to, poza ceramiką stempelkową, grupa najbardziej charakterystycznych dla Bolesławca wyrobów.

Czytaj więcej...

Play with Glass, Europejski Festiwal Szkła, Wrocław, 6–19 października 2014 r.

Już po raz trzeci we Wrocławiu odbywa się Europejski Festiwal Szkła. Autorami projektu Play with Glass – European Glass Festival in Wrocław są: Anita Bialic (Galeria BB) i profesor Kazimierz Pawlak (Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu). Projekt został włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Czytaj więcej...

Konferencja naukowo-techniczna PRZEMYSŁ SZKLARSKI 2014, Krynica Zdrój, 13-15 października 2014 r.

W dniach 13-15 października 2014 r. w Krynicy Zdroju odbędzie się Konferencja Naukowo-Techniczna PRZEMYSŁ SZKLARSKI 2014.

Czytaj więcej...

Animal Planet, 13–31 października 2014 r., Wrocław – Dworzec Główny

13 października 2014 r. o godz. 17 odbędzie się wernisaż głównej wystawy Europejskiego Festiwalu Szkła. Organizatorzy zaprosili do udziału w niej 18 artystów. 

Czytaj więcej...

„Różne oblicza ceramiki”, 26-27 września 2014 r., Sieraków Wielkopolski

Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie Wielkopolskim zaprasza na drugą edycję wystawy „Różne Oblicza Ceramiki”. Będzie można na niej zobaczyć prace uczestników Międzynarodowych Plenerów Ceramicznych w Zdunach, francuskiej grupy Terra D'Artistes, wystawy „Żywioły” (prezentowanej na Festiwalu w Wesołej i podczas 10. Warszawskich Spotkań Ceramicznych) oraz twórców indywidualnych.

Czytaj więcej...

VI Festiwal Pogranicze Kultur w Zdunach, 11-23 sierpnia 2014 r.

Po raz drugi „Szkło i Ceramika” objęło swoim patronatem festiwal Pogranicze Kultur w Zdunach. Podczas dwutygodniowego wydarzenia organizatorzy zapewniają moc atrakcji. Na początek wernisaż twórczości mistrza toczenia na kole garncarskim – Leriego Papidze.

Czytaj więcej...

20. Bolesławieckie Święto Ceramiki, 20–24 sierpnia 2014 r.

Miasto Bolesławiec – Polska Stolica Ceramiki - zaprasza na Bolesławieckie Święto Ceramiki w dniach 20-24 sierpnia 2014 r. Bolesławiec wśród wielu innych miast w Polsce wyróżnia się kilkusetletnią tradycją wyrobów z gliny.

Czytaj więcej...

II Międzynarodowe Ceramiczne Sympozjum Artystyczne „LANDescape” na Łotwie, 11-25 sierpnia 2014 r.

II edycja sympozjum “LANDescape”  została rozszerzona o podtytuł: Laboratorium Ceramiczne (Ceramic Laboratory). Założeniem organizatorów było stworzenie swoistego laboratorium, w którym profesjonalni artyści ceramicy będą wymieniać się doświadczeniami oraz eksperymentować z różnymi technologiami wypału ceramiki.

Czytaj więcej...

II Jarmark Garncarski "Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą", 15-17 sierpnia 2014 r.

W weekend 15-17 sierpnia br. zapraszamy do Nowogrodźca na II edycję Jarmarku Garncarskiego. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów m.in.: Festiwal Folkloru, pokazy taneczne i kulinarne, performance malarsko-rysunkowy Mariusza Urbana, występ kabaretu Łowcy B oraz koncerty. Szczegółowy program na plakacie oraz na stronie www.nowogrodziec.pl. Impreza objęta patronatem „Szkła i Ceramiki”.

Czytaj więcej...

Relacja z imprezy, 50. Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski.

W Bolesławcu od początku czerwca trwa 50. Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski. Program pobytu 15 artystów z Polski i Świata jest bardzo napięty, oprócz codziennej pracy w zakładach ceramicznych, uczestnicy zwiedzili już Zamek Książ w Wałbrzychu, a w najbliższy weekend spotykają się z mieszkańcami miasta.

Czytaj więcej...

Jubileuszowy 50. Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w Bolesławcu, 2-27 czerwca 2014 r.

Zapraszamy w piątek, 6 czerwca o godz. 18.00 do Galerii BOK-MCC na uroczyste otwarcie jubileuszowego 50. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno Rzeźbiarskiego w Bolesławcu. Podczas otwarcia odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb oraz ceramiki artystycznej bolesławieckiej artystki Janiny Bany - Kozłowskiej.

Czytaj więcej...

Ceramika i szkło w kulturze antyku i średniowiecza europejskiego

Ośrodek Badań nad Kulturą Późnego Antyku i Wczesnego Średniowiecza IAE PAN oraz Katedra Konserwacji i Restauracji Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu zapraszają do udziału w Pierwszym Międzynarodowym Sympozjum Ceramiki i Szkła, pt.: "Ceramika i szkło w kulturze antyku i średniowiecza europejskiego” Wrocław, 17-19 wrzesień 2014

Czytaj więcej...

3. Festiwal „Ceramika. Moc Żywiołów”, 1 czerwca 2014 r.

Niedziela 1 czerwca 2014 r. będzie niewątpliwie należała do 3. Festiwalu „Ceramika. Moc Żywiołów”, który odbędzie się w ramach imprezy Piknik Wesoła. Każdy odwiedzający, będzie mógł wziąć udział w wielu zaplanowanych warsztatach:

Czytaj więcej...

10. Warszawskie Spotkania Ceramiczne, 14 czerwca 2014

10wsc10 minW drugą sobotę czerwca (14.06.2014) na warszawskiej Pradze Południe odbędą się jubileuszowe 10. Warszawskie Spotkania Ceramiczne. Gdy 10 lat temu Dariusz Osiński rzucił w Internecie hasło pierwszego zjazdu ceramików, na Polu Mokotowskim, zawrzało. Zgłoszenia napływały z najdalszych zakątków kraju.

Czytaj więcej...

POLSKA CERAMIKA 2014, VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna

Pragniemy poinformować, że w dniach 7 -10 września 2014 roku będzie odbywać się w Krakowie VIII Międzynarodowa Konferencja Polska Ceramika 2014. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, na co dzień zajmujących się naukowo bądź praktycznie  szeroko pojętą ceramiką do prezentacji swoich oryginalnych, wcześniej niepublikowanych prac w formie referatu lub posteru.

logo PC2014

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Festiwal Wysokich Temperatur we Wrocławiu, 16-18.05.2014 r.

Festiwal Wysokich Temperatur jest jedyną w Polsce otwartą imprezą artystyczną, podczas której artyści z całego świata dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi pasjonatami „sztuki na gorąco”, pokazując publiczności swoją pracę „od kuchni”. Co roku zapraszani są prawdziwi mistrzowie pracy z ogniem. Dotychczas Festiwal odwiedzili m.in. Livio Serena (Murano), Seung Woog Kim (Korea), Michael Flynn (UK), Rick Batten (USA), hutnicy z Nowego Boru (Czechy).

Czytaj więcej...

Zaproszenie na NOC MUZEÓW w FABRYCE PORCELANY „PORCELANA BOGUCICE”

 „Kawał fabryki z potężną historią”  wycieczka po  kompleksie  fabryki, prezentacja  historii  produkcji porcelany i  dziejów fabryki ,  zapoznanie  z technologią produkcji  i zwiedzanie  działu zdobniczego z  pokazem  zdobienia i  wypału porcelany.

Czytaj więcej...

Monika Rubaniuk- "Epidemia" wywiad i zaproszenie na wystawę

Motywem przewodnim wystawy jest Epidemia, którą poddaje parafrazie i interpretacji w szkle wrocławska artystka, Monika Rubaniuk. Ekspozycja nawiązuje do tematu wiodącego zarówno poprzez formę obiektów szklanych, jak i ich usytuowanie niczym kolonii czy ognisk zapalanych, które rozprzestrzeniając się, angażują całą przestrzeń Galerii Szkła i Ceramiki.

Czytaj więcej...

(A)SYMETRIA - wystawa Beaty Mak-Soboty i Macieja Kasperskiego na ASP we Wrocławiu 18-28 lutego 2014

Dwa tworzywa, dwoje autorów, dwie postawy twórcze, w których (a)symetria odgrywa ważną rolę. Wystawa pod tym tytułem, prezentowana w Galerii Neon wrocławskiej ASP, stanowi rodzaj pytania o rolę symetrii i asymetrii w twórczych poszukiwaniach.  Symetria jako równość i podobieństwo względem osi, płaszczyzny dominują w szklanych obiektach Beaty Mak-Soboty, asymetria jako brak tego podobieństwa, jego naruszenie, są zasadą według której powstała ceramika Macieja Kasperskiego.

Czytaj więcej...

Wystawa „Projekty sentymentalne” Katarzyny Harasym od 31 stycznia br. w Krakowie

lipowa3 logoCechą charakterystyczną twórczości Katarzyny Harasym jest jej ogromna różnorodność. Różnorodność stosowanych technik (fusing, slumping, palniki, pâte de verre), różnorodność form wyrazu (instalacje, rzeźby, naczynia codziennego użytku, biżuteria). I niczym nieskrępowana wyobraźnia. To właśnie ona podsunęła Artystce pomysł, by wykorzystać stare, popeerelowskie szyby drzwiowe do stworzenia serii nowoczesnych naczyń szklanych.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na wystawę „Sztuka z ognia”

04 sztuka z ognia min12 grudnia 2013 r. o godz. 13:00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy „Sztuka z ognia - naczynia kamionkowe Spółdzielni Ceramika Artystyczna w Bolesławcu”.

Wyroby Ceramiki Artystycznej oprócz znakomitego wzornictwa, cechuje doskonała jakość uzyskana dzięki tworzywu pozyskiwanemu w okolicach Bolesławca: kilku rodzajom glin bogatych w krzemiany, biało wypalających się.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na konferencje INGLASS 2014

Międzynarodowa Konferencja Architektoniczna INGLASS 2014 odbędzie się w Warszawie, 4 lutego. Przyszłoroczne wydarzenie, które odbędzie się już po raz czwarty, dotyczy szkła w architekturze i inżynierii. Poza prezentacjami ściśle związanymi z tym materiałem i szklanymi konstrukacjami, wystąpienia prelegentów będą dotyczyć także fasad, efektywności energetycznej oraz zrównoważonego rozwoju.

Harpa1Podczas konferencji swoje prezentacje wygłoszą uznani architekci z Polski i Europy oraz wiodące przedsiębiorstwa z branży budowlanej. Gościem specjalnym konferencji będzie zwycięzca nagrody Mies van der Rohe 2013, przyznawanej co dwa lata przez Unię Europejską za wybitne realizacje architektoniczne w Europie. Ósbjorn Jacobsen (biuro Henning Larsen Architects, Dania), tegoroczny zwycięzca nagrody, zaprezentuje zwycięski projekt Harpa - sala koncertowa oraz centrum konferencyjne w Reykjaviku.

Czytaj więcej...

ISSN 0039-8144

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies. więcej informacji...