Wydarzenia

Pati Dubiel Guilty pleasure
Data wydarzenia: 10.11.2023 - 31.01.2024

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza na wystawę "Guilty pleasure" artystki szkła - Pati Dubiel, która obchodzi w tym roku 20-lecie pracy twórczej.

Artystka urodziła się w Krośnie – mieście szkła, ważnym ośrodku polskiego przemysłu szklarskiego. Ukończyła Liceum Plastyczne w Krośnie, a następnie Wydział Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Laureatka kilku nagród i stypendiów. Jej prace są obecne w kolekcjach muzeów, instytucji związanych ze sztuką i zbiorach osób prywatnych. Aktywnie uczestniczy w działaniach Polskiego Związku Artystów Plastyków. Jest współwłaścicielką i kierownikiem artystycznym wrocławskiej galerii sztuki „Versus”. 

Pati Dubiel mieszka i tworzy w Polsce, w niewielkiej, ale atrakcyjnej turystycznie miejscowości na Dolnym Śląsku – Grodźcu, gdzie współtworzy kolejną po Galerii Versus we Wrocławiu, galerię sztuki Versus Studio & Art Gallery. Tam też znajduje się jej pracownia, w której od momentu ukończenia Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu doskonali technikę rysunku oraz autorską technikę grafiki i malarstwa zamkniętego w szkle.

Patrycję od zawsze interesował rysunek, kolor i forma. Wypracowała własną technikę “zamykania” obrazu, pewnego rodzaju opowieści w szkle. Dubiel, korzystając z całej gamy dostępnych możliwości obróbki szkła, stworzyła własny, bardzo indywidualny i rozpoznawalny styl, którego nie sposób jest pomylić z żadnym innym. W swojej twórczości Artystka kieruje się intuicją, starając się przy tym pokazać swój świat. Bogatej narracji charakteryzującej rysunki i rzeźby Pati Dubiel towarzyszy duża dbałość o każdy detal. Prace Pati Dubiel są w kolekcjach prywatnych i w zbiorach muzeów. 

Kurator wystawy: dr Hanna Lawera

 

Termin: 10.11.2023 - 31.01.2024

Miejsce: Sala Wystaw Czasowych, Centrum Dziedzictwa Szkła, ul. Blich 2, Krosno

 

Tekst: www.versusgaleria.pl



Wróć
W najnowszym numerze
3 / 2024
linia Ceramiczne podróże prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej cz. 2
linia Wielka czwórka i inni”. Wywiad z dr Barbarą Banaś
linia „Janina, Henryk, Anna. Ludzie i porcelana”
linia Rozwijamy rzeźbę ceramiczną
linia Dolnośląski Bolesławiec - ceramiczna stolica Polski
linia Ceramika do zadań specjalnych Modelarni Ceramicznej KOSAK
linia Kieliszek - historia na jednej nodze
linia Wytwórnia porcelany w Emilczynie na Wołyniu. Stan badań i znane przykłady wyrobów w polskich kolekcjach muzealnych
linia Plakiety porcelanowe w meblarstwie
linia Master class. Płytki ceramiczne – krok po kroku. Łukasz Klimek
więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności