Podczas gdy dookoła słyszymy złe wiadomości o ekonomii, która kuleje w związku z pandemią, niektóre firmy nie tylko doskonale adaptują się do nowej rzeczywistości, ale wręcz świetnie sobie z nią radzą i pozytywnie wykorzystują nowe możliwości do rozwoju firmy i jej pracowników. Taką firmą jest Forglass, czołowy dostawca technologii i linii technologicznych topienia szkła. Motto Forglass to „Progress through technology” – czyli postęp dzięki technologii – i w tym zakresie Forglass więcej niż spełnia oczekiwania. Okres pandemii i ograniczeń związanych z pracą biurową czy podróżowaniem nie spowolnił prac firmy w zakresie badań i rozwoju innowacyjnych, wręcz rewolucyjnych technologii. Forglass od lat zdobywa szacunek swoich klientów, konsekwentnie i wytrwale dostarczając najlepszą technologię i jakość wykonania, jakie tylko są możliwe. Firma nawiązała wiele międzynarodowych partnerstw, które nie tylko rozszerzyły jej działalność, ale również pomogły w promocji Polski jako miejsca narodzin niezawodnych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Wysiłki Forglass nie umknęły uwadze organizatorów konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki, którzy już drugi rok z rzędu przyznali Forglass pierwszą nagrodę w kategorii „Kreator rozwiązań XXI wieku”. Celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania polskich przedsiębiorców w promocję Polski na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera gospodarczego. Pod koniec września w Business Centre Club w Warszawie odbyła się uroczysta gala na cześć laureatów XI edycji konkursu, na której Forglass został uroczyście ogłoszony jednym ze zwycięzców.
Oto kilka przykładów niezwykle owocnej, tegorocznej pracy inżynierów Forglass:
Dział projektowania maszyn i automatyki przedstawił nowy przenośnik zgrzebłowy o nazwie SmartScraper™, który jest w pełni przystosowany do pracy w systemie Industry 4.0, komunikując się z innymi urządzeniami w fabryce i stale dostosowując swoją pracę do warunków i potrzeb. Wyposażony w sieć czujników, SmartScraper™ zwalnia przy mniejszych obciążeniach, oszczędzając energię, a także zatrzymuje się w przypadku przeciążenia, co pozwala na uniknięcie zniszczenia i szybki restart po usunięciu ładunku.
Innym, innowacyjnym urządzeniem niedawno wprowadzonym do oferty Forglass jest Selectable Grain Crusher, czyli kruszarka pozwalająca na bardzo dokładne ustawienie pożądanego rozmiaru ziarna, co jednocześnie oznacza znaczne zmniejszenie ilości niepożądanego podziarna i pyłu. Zaprojektowanie kruszarki z dwoma, niezależnie napędzanymi walcami kruszącymi umożliwiło też funkcję odrzucania obcych materiałów, które mogłyby uszkodzić maszynę, a dodatkowo znacznie ułatwiło wymianę okładzin walców.
Dział projektowania pieców dostarczył obserwatorom najnowszych technologii dreszczyku emocji, ogłaszając rewolucyjne rozwiązanie, które jednocześnie bazuje na sprawdzonych technologiach, a które miałoby dostarczyć oszczędności energetyczne wysokości 15% i podobną redukcję niebezpiecznych gazów cieplarnianych CO2 oraz NOX. Co więcej, rewolucyjny piec Forglass ma również zmienić cały system planowania produkcji poprzez swoją niezwykłą elastyczność. Jak dotąd, Forglass publicznie nie ujawnił sekretu tego rozwiązania, ponieważ istnieje ono po części w przestrzeni wirtualnej modelingu komputerowego, gdzie od roku funkcjonują 4 wirtualne linie produkcyjne, a inne elementy testowane są w specjalnym piecu eksperymentalnym. Obecnie trwają przygotowania do budowy pierwszego komercyjnego pieca szklarskiego według projektu Forglass, po czym firma planuje udostępnić tę technologię innym dostawcom pieców po to, aby jak najwięcej producentów szkła mogło skorzystać z tego proekologicznego rozwiązania, a co za tym idzie, aby skutecznie chronić naszą planetę.
Jednym z wielu obszarów specjalizacji firmy jest projektowanie, konstruowanie i dostarczanie nowoczesnych systemów opalania (stacji gazowych), które spełniają, a nawet przewyższają najnowsze, najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Doskonałym przykładem sprzętu produkowanego przez Forglass jest najnowsza Główna Stacja Gazowa Części Topliwnej – w pełni zgodna z normą europejską EN 746-2 Urządzenia przemysłowe do procesów cieplnych – Wymagania dotyczące bezpieczeństwa systemów spalania i układów paliwowych. Stacja wyposażona jest w urządzenia sterujące niezależne od układu sterowania pieca, posiada również wiele redundancji, w tym funkcje takie jak:
Główna Stacja Gazowa Części Topliwnej jest wytwarzana w zakładzie produkcyjnym Forglass w Polsce, a następnie wysyłana, instalowana, testowana i uruchamiana u klienta w ciągu kilku dni.
To tylko wybrane fragmenty z kilku miesięcy życia i działalności Forglass. W okresie globalnego kryzysu epidemiologiczno-ekonomicznego, zarząd i pracownicy firmy są mocno pozytywnie nastawieni i efekty tego widać na co dzień. To zwykłe, pozytywne działanie, uwidocznione było poprzez akcję #RatujeBoPracuje, zorganizowaną przez Business Centre Club (BCC) of Poland, w której pracownicy Forglass brali udział wiosną i latem tego roku. Akcja ta została zauważona przez globalną organizację Branded Content Marketing Association i wyróżniona pośród 52 najlepszych kampanii na świecie. Kultura szacunku i uznania pracowników Forglass obejmuje także docenianie codziennego zaangażowania ludzi w innych branżach – fabrykach, biurach, sprzedaży, wydawnictwach, bezpieczeństwie, wysyłce i dostawach, którzy pomimo niezwykle trudnej sytuacji pracują bez przerwy. Razem ratujemy nasze firmy, krajową i globalną gospodarkę oraz naszą wspólną przyszłość!
Chcesz dowiedzieć się więcej o Forglass? Zapraszamy do kontaktu!
www.forglass.eu
office@forglass.eu
+48 12 352 4222