Wydarzenia

12. Targi Rzeczy Wyjątkowych JWSR
Data wydarzenia: 09.11 - 10.11.2024

9 i 10 listopada w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywają się największe targi rzemiosła w Polsce - 12. Targi Rzeczy Wyjątkowych JWSR. Na odwiedzających czeka ponad 200 wystawców z unikatowymi rękodzielniczymi wyrobami.

Targi rzeczy wyjątkowych Jedyne w Swoim Rodzaju, czyli w skrócie JWSR, to cykliczne wydarzenie branży szeroko rozumianego rękodzielnictwa, sztuki i rzemiosła. Mieszkańcy Katowic mają okazję wziąć udział w wyjątkowym święcie talentu, pasji i kreatywności, którego w takiej skali nie doświadczą w innych miejscach. To tu spotkacie fantastycznych, unikatowych twórców, których dzieła są niepowtarzalne, jedyne na świecie.

Jakich spotkacie artystów?

W MCK przy Spodku (moduł C) pojawi się prawie 210 wystawców z kategorii: biżuteria, ceramika i szkło, dla domu, dla dzieci, handmade, kosmetyki naturalne, moda, plakaty i printy, sztuka, zapachy, żywność i napoje oraz pozostałe nietypowe rękodzieło.

Wielu twórców specjalnie na targi wykonuje nowe prace, które swoją premierę mają właśnie na wydarzeniu i jeśli zostaną kupione, nie trafią nigdy do sprzedaży w internecie czy na innych imprezach targowych.

Dlaczego warto przyjść osobiście?

Warto tu być i kupować, bo to szansa zdobycia perełek rękodzielnictwa w Polsce, a dla wystawców ogromne wsparcie ich działalności, często wykonywanej po godzinach pracy etatowej. Tylko na targach macie okazję obejrzeć, dotknąć, przymierzyć i kupić tak oryginalne produkty, wykonane ręcznie z pasją i zaangażowaniem.

Przybycie na wydarzenie to też możliwość rozmowy z utalentowanymi osobami, nawiązania z nimi współpracy, zamówienia indywidualnego produktu czy poszerzenia horyzontów własnej twórczości. Imprezę odwiedzają nie tylko prywatne osoby, ale na przykład przedsiębiorcy prowadzący restauracje czy hotele i poszukujący do nich wyjątkowych elementów wystroju, dekoracji czy sztuki użytkowej.

Kupcie bilet wcześniej

W 2023 roku Targi JWSR odwiedziło 10 000 osób, co jest dowodem na to, że rzemiosło zyskuje popularność i jest doceniane. Tegoroczna edycja z pewnością będzie cieszyła się także ogromnym zainteresowaniem. Bilety na imprezę można kupić już teraz w serwisie eBilet.pl i po przybyciu do MCK skierować się od razu do kas po odbiór opaski. Na miejscu także będzie można kupić bilety w kasach przed wejściem do hali wystawienniczej.

Zdobądźcie darmowe wejściówki

Organizator targów – firma Craft Event - przygotował dla odwiedzających konkurs na Instagramie: w dniach od 4 do 8 listopada wystarczy zrobić sobie kreatywne zdjęcie z plakatem, ekranami lub inną reklamą wydarzenia widoczną w Katowicach, Zabrzu czy Gliwicach i opublikować ją w relacji na swoim profilu IG z oznaczeniem targów jedyne_wsr. Spośród nich wybranych zostanie 15 kreatywnych fotografii, których autorzy otrzymają darmowe wejściówki na targi.

Wyjątkowi patroni medialni

Renomę wydarzenia podkreślają patroni medialni, którzy zaangażowali się w promowanie targów, są nimi: wKatowicach.eu, ŚląskiBiznes.pl, MojeKatowice.pl, Nasze Miasto Katowice, Szkło i Ceramika, Gazeta Myszkowska i Kurier Zawierciański, Urzadzamy.pl, Grafmag, Magazif, Radio TPI.

Bilety: https://www.ebilet.pl/biznes/targi/targi-rzeczy-wyjatkowych?partner=craftevent

https://jwsr.pl/

Termin: 

Sobota, 9 listopada w godzinach 11:00-19:00

Niedziela, 10 listopada w godzinach 11:00-18:00

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (moduł C), pl. Sławika i Antalla 1



Wróć
W najnowszym numerze
3 / 2024
linia Ceramiczne podróże prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej cz. 2
linia Wielka czwórka i inni”. Wywiad z dr Barbarą Banaś
linia „Janina, Henryk, Anna. Ludzie i porcelana”
linia Rozwijamy rzeźbę ceramiczną
linia Dolnośląski Bolesławiec - ceramiczna stolica Polski
linia Ceramika do zadań specjalnych Modelarni Ceramicznej KOSAK
linia Kieliszek - historia na jednej nodze
linia Wytwórnia porcelany w Emilczynie na Wołyniu. Stan badań i znane przykłady wyrobów w polskich kolekcjach muzealnych
linia Plakiety porcelanowe w meblarstwie
linia Master class. Płytki ceramiczne – krok po kroku. Łukasz Klimek
więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności