rys 10

VI Festiwal Pogranicze Kultur w Zdunach, 11-23 sierpnia 2014 r.

Po raz drugi „Szkło i Ceramika” objęło swoim patronatem festiwal Pogranicze Kultur w Zdunach. Podczas dwutygodniowego wydarzenia organizatorzy zapewniają moc atrakcji. Na początek wernisaż twórczości mistrza toczenia na kole garncarskim – Leriego Papidze.

 

Ogłoszony zostanie także konkurs dla uczestników Pleneru na wykonanie rzeźby najtrafniej odpowiadającej tematowi: Zduny, miasto pogranicza… W ramach przygotowania do konkursu, uczestnicy udadzą się na wycieczkę regionoznawczą po południowej Wielkopolsce (kaliskie grodzisko,  zamek w Gołuchowie i w Dobrzycy), a regionalista z Izby Muzealnej w Zdunach przybliży rzeźbiarzom historię i dziedzictwo kulturowe Ziemi Zdunowskiej.


Ponadto: konkurs rzemiosł dawnych oraz warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży, pokaz wypału plenerowego w piecu typu węgierskiego, wizyta poczty konnej PONY EXPRESS, koncerty.
Zapraszamy!


Szczegółowe informacje na stronie: www.zok.zduny.pl

 

pogranicze kultur

ISSN 0039-8144

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies. więcej informacji...