rys 10

20. Bolesławieckie Święto Ceramiki, 20–24 sierpnia 2014 r.

Miasto Bolesławiec – Polska Stolica Ceramiki - zaprasza na Bolesławieckie Święto Ceramiki w dniach 20-24 sierpnia 2014 r. Bolesławiec wśród wielu innych miast w Polsce wyróżnia się kilkusetletnią tradycją wyrobów z gliny.

 

To tu powstają najbardziej znane, rozpoznawalne na całym świecie, stempelkowe naczynia. Efektem uznania dla tradycji ceramicznych jest obchodzone co roku, zawsze w drugiej połowie sierpnia Bolesławieckie Święto Ceramiki. To największa impreza regionu, która promuje Bolesławiec i ceramikę nie tylko w kraju, ale także w Europie i na świecie.

 

Tegoroczna edycja Święta Ceramiki realizowana jest w ramach projektu Arginet, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Kultura. W projekcie bierze udział pięć miast europejskich, które znane są z branży ceramicznej:  Argentona (Hiszpania), Gmunden (Austria), Aubagne (Francja), Faenza (Włochy) oraz  Bolesławiec. Głównym założeniem projektu jest współpraca pomiędzy partnerami, wymiana doświadczeń oraz udział w organizowanych przez partnerów dorocznych imprezach i targach ceramicznych w celu przekształcenia ich z imprez o zasięgu lokalnym w wydarzenia europejskie.

 

Więcej informacji oraz bogaty program wydarzenia na stronie: www.swietoceramiki.pl

 

swieto ceramiki

ISSN 0039-8144

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies. więcej informacji...