rys 10

Jubileuszowy 50. Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w Bolesławcu, 2-27 czerwca 2014 r.

Zapraszamy w piątek, 6 czerwca o godz. 18.00 do Galerii BOK-MCC na uroczyste otwarcie jubileuszowego 50. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno Rzeźbiarskiego w Bolesławcu. Podczas otwarcia odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb oraz ceramiki artystycznej bolesławieckiej artystki Janiny Bany - Kozłowskiej.

 

Janina Bany-Kozłowska wielokrotnie brała udział w bolesławieckich  plenerach, zajmuje się ceramiką użytkową oraz rzeźbą ceramiczną. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i zagranicznych. Od 40 lat związana jest zawodowo z Zakładami Ceramicznymi „Bolesławiec”, jest głównym projektantem i autorką większości wzorów, znajdujących się w seryjnej produkcji. W tym roku otrzymała  honorową  Nagrodę Prezydenta za Promocję Miasta Bolesławiec.

logoarinet630

Organizatorem pleneru jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki oraz Gmina Miejska Bolesławiec. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło czasopismo „Szkło i Ceramika”.

 

50. Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Rzeźbiarski w Bolesławcu jest realizowany w ramach projektu ARGINET, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Kultura.

 

więcej informacji...

 

plakat wernisaz

ISSN 0039-8144

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies. więcej informacji...