rys 10

Wystawa „Projekty sentymentalne” Katarzyny Harasym od 31 stycznia br. w Krakowie

lipowa3 logoCechą charakterystyczną twórczości Katarzyny Harasym jest jej ogromna różnorodność. Różnorodność stosowanych technik (fusing, slumping, palniki, pâte de verre), różnorodność form wyrazu (instalacje, rzeźby, naczynia codziennego użytku, biżuteria). I niczym nieskrępowana wyobraźnia. To właśnie ona podsunęła Artystce pomysł, by wykorzystać stare, popeerelowskie szyby drzwiowe do stworzenia serii nowoczesnych naczyń szklanych.

 

Naczynia sentymentalne – talerze, miski, szklanki, to nie tylko tak modny dzisiaj design z recyklingu. To przede wszystkim siła emocji i wspomnień zawartych w miodowym bądź bezbarwnym szkle z charakterystycznymi wzorami w romby czy delikatnie zarysowanymi kompozycjami roślinnymi. Jak mówi sama Artystka: „Każda szyba - naczynie nosi w sobie wspomnienia osób z różnych dzielnic Wrocławia. W ten sposób powstaje emocjonalna mapa mojego rodzinnego miasta". Naczynia sentymentalne to naczynia z przeszłością. Katarzyna Harasym poprzez swoje działania tworzy ich kolejną, nową historię.

Zapraszam do Galerii Lipowa 3 na wystawę pełną wspomnień...”

 

lipowa3 projekty sentymentalne v2

ISSN 0039-8144

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies. więcej informacji...