rys 10

Zaproszenie na wystawę „Sztuka z ognia”

04 sztuka z ognia min12 grudnia 2013 r. o godz. 13:00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy „Sztuka z ognia - naczynia kamionkowe Spółdzielni Ceramika Artystyczna w Bolesławcu”.

Wyroby Ceramiki Artystycznej oprócz znakomitego wzornictwa, cechuje doskonała jakość uzyskana dzięki tworzywu pozyskiwanemu w okolicach Bolesławca: kilku rodzajom glin bogatych w krzemiany, biało wypalających się.

Ceramika bolesławiecka zyskała uznanie w kraju i za granicą - otrzymywała i otrzymuje wiele prestiżowych nagród, medali i wyróżnień na międzynarodowych oraz krajowych konkursach i wystawach.

Na wystawie zaprezentowane zostaną również tkaniny ludowe ze zbiorów Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wyroby można podziwiać do 23 lutego 2014 r., w tym dniu (niedziela) odbędzie się również kiermasz- wyprzedaż wszystkich naczyń z wystawy.

 

01boleslawiec4 01b 03 sztuka z ognia 02boleslawiec4 08b

ISSN 0039-8144

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies. więcej informacji...