rys 10

"Play with Glass” – Europejski Festiwal Szkła 12.10.2015 – 18.10.2015

„Szkło i Ceramika” jest patronem medialnym czwartej edycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass”. Celem organizatorów jest pokazanie festiwalowej publiczności to, jak niezwykle różnorodna jest sztuka wykonana ze szkła. Przygotowywane każdego roku wystawy zaskakują i zachwycają widzów realizacjami artystów z Polski i ze świata. Przemyślany cykl wydarzeń towarzyszących przypomni mieszkańcom Wrocławia i gościom festiwalu o bogatej rodzimej tradycji szklarskiej.

Najważniejsza wystawa tegorocznej edycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass” – tradycyjnie usytuowana w Sali Sesyjnej XIX-wiecznego Dworca Głównego we Wrocławiu – nosi tytuł „LOVE”. Na ekspozycję składają się 34 prace wykonane przez 17 zaproszonych artystów z 13 krajów Europy. We wrocławskich galeriach odbędą się również wystawy towarzyszące: w Galerii SiC! BWA Wrocław swoje prace zaprezentują: Jana Hojstričova i Palo Macho ze Słowacji, w ramach wystawy „Debiut”, w Galerii Art trakt, obejrzeć będzie można prace studenta Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Bratysławie - Michala Lacko, zarekomendowanego do udziału w „Debiucie” przez Palo Macho. W galeriach BB, Tyc Art Glass, Versus oraz w Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności i Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta odbędą się wystawy prac Ludwika Kiczury, Dąbrówki Idy Huk, Witolda Śliwińskiego oraz Agnieszki Bar.

 

baner duzy pwg

 

Widzowie i goście festiwalu zaproszeni są też na otwarte międzynarodowe seminarium poświęcone europejskiej sztuce szkła, które odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności ASP we Wrocławiu. Realizowane zostaną także liczne projekty, m.in.: „Szklana Witryna”, warsztaty szklarskie, spacer po Wrocławiu „szlakiem szklanej architektury”.

 

 
Dagmara Bielecka            BeetwenSpaces         Love Elena Atrashkevich

 

Wystawę główną  „LOVE” będzie można oglądać również w Galerii Miejskiej w Łodzi, w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze oraz w Galerii Miejskiej w Legnicy.

 

 

 

Więcej informacji: www.europeanglassfestival.com
www.facebook.com/EuropeanGlassFestival

ISSN 0039-8144

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies. więcej informacji...