rys 10

Beata Stankiewicz-Szczerbik. Kilka portretów emocjonalnych

Kilka portretów emocjonalnych to projekt nowoczesny i nowatorski, łączący szklane rzeźby z językiem multimedialnego przekazu. Dzięki temu połączeniu otrzymujemy wielowymiarowe „widowisko” wzbogacone ruchem, światłem ekranów, kostiumami. Całość zaprasza obserwatora do współuczestnictwa, wprowadzając w świat ściśle osobisty, intymny. Świat kobiety, matki, artystki.

Obok szklano-multimedialnych instalacji na wystawie prezentowana będzie także kolekcja rzeźb wykonanych w unikatowej technice „szkieł z form utraconych”.

Beata Stankiewicz-Szczerbik, absolwentka wrocławskiej ASP, należy do ścisłej czołówki najwybitniejszych artystów młodego pokolenia. W dorobku ma 11 wystaw indywidualnych i udział w ponad 20 wystawach zbiorowych, m.in. w wystawie New Glass Review 20 w Corning Museum of Glass, Corning, USA, oraz w Międzynarodowej Wystawie Szkła, Kanazawa, Japonia. Jej dzieła znajdują się w kolekcjach muzealnych m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Jeleniej Górze, Sosnowcu.

 

żródło: www.miastoszkla.pl

 

Ekspozycja dostępna będzie do 2 sierpnia 2015.

 

Wernisaż wystawy jest częścią MultiGlass Festiwal.

W tym roku MultiGlass Festiwal odbywa się pod hasłem „PGE Obrót S.A. rozświetla Noc Muzeów”

 

 PGE zapewnia energie muzeom

 

ISSN 0039-8144

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies. więcej informacji...